Париж. Слідами мушкетерів

Париж. Про це місто можна розповідати, як про будь-яке інше місто. Сьогодні я розповім вам про Париж, який ви знаєте з дитинства, але який ви навряд чи бачили, про Париж «Трьох мушкетерів». У цього роману незвичайна доля. Слава мушкетерів народилася раніше, ніж роман вийшов окремою книгою в 1844 році. Його глави друкувалися в одній з найпопулярніших паризьких газет. І кажуть, що сам прем’єр-міністр не починав засідання уряду, не прочитавши чергову главу.

Багато визначних пам’яток Парижа, як і дуже багато інших цікавих пам’яток Франції, так чи інакше пов’язані з мушкетерами. Мушкетери – це така ж частина культури Франції, як вино або сир. Отже, в путь по слідах мушкетерів.

Площа Сен-Сюльпіс. Звідси починається вулиця Старого голубника, де жив Ісаак де Порто (Портос). Він проступив в роту королівських мушкетерів в 1643 році, як раз в той рік, коли помер Арман де Сіллег (Атос). Портос був гасконцем і міг бути другом реального Д’Артаньяна, але ніяких відомостей в історії про їхні стосунки не збереглося.

Тут, на вулиці Старого голубника, перебувала не тільки розкішна квартира Портоса, а й особняк пана Де Тревіля, капітана королівських мушкетерів, до якого Д’Артаньян з’явився відразу після прибуття в Париж.

А ось вулиця Феру. Тут жив Атос. Правда ніякого графа Де ла Фер, на жаль, не було, як не було і ніяких спогадів графа, на які Дюма посилається у передмові до «Трьох мушкетерів». Був Арман де Сіллег, виходець з купецької сім’ї, який отримав дворянство і приїхав до Франції з Греції. Він помер в 1643 році і ніяк не міг знати Д’Артаньяна. Але це не завадило Дюма «поселити» їх на сусідніх вулицях і не тільки познайомити, а й зробити друзями.

А ось хто дійсно жив і хто дійсно був другом Д’Артаньяна, так це Анрі де Араміс, який в романі став Арамісом. Правда, в житті він спочатку був мушкетером, а вже потім став абатом. Але яка взагалі різниця? У романі він живе буквально за два кроки від Д’Артаньяна і Атоса на вулиці Вожирар.

А ось тут, на вулиці Сервандоні, у свій час вона називалася «Вулицею могильників» Дюма поселив тут загального улюбленця Д’Артаньяна. Десь тут був і особняк пана Бонасье. А без пані Бонасье, звичайно, не було б і роману.

А на площі Вогезів Дюма поселив Міледі. І це звідси, покинувши покої красуні, Д’Артаньян біг до свого друга Атос на вулицю Феру. Міледі Дюма вигадав, але дослідники вважають, що в її образі відбилися риси леді Люсі Карлайл, яка частенько приїздила в Париж, щоб влаштувати шлюб принца Уельського і Генріети Французької. Чи була у неї на плечі лілія і чи дійсно вона була такою підступною, якою зобразив її Дюма, історія замовчує. Зате точно відомо, що на площі Вогезів в ХІХ столітті жив інший геній – Віктор Гюго.

І ось, нарешті, Лувр – головна з визначних пам’яток Парижа, де розгорталася головна інтрига роману – історія з підвісками.

А ось це, так званий, Новий міст – одна з найстаріших споруд Парижа. Десь тут Д’Артаньян наздогнав Констанцію, що прямувала до Лувру з якимось супутником, якого він прийняв за Араміса. Насправді він виявився всесильним фаворитом англійського короля Карла I герцогом Бекінгемом.

Пам’ятки Парижа – це не тільки історичні пам’ятники і старовинні вулиці. Давайте заглянемо в ресторан під назвою «Стіл Д’Артаньяна». Тут є меню Атоса, меню Портоса, меню Араміса і, звичайно ж, меню Д’Артаньяна.

Знайти сьогодні в Парижі мушкетерів короля теж нескладно. Шпаги, як і раніше, дзвенять досить голосно. Тут існує асоціація «Клинки Сени». Сучасні мушкетери користуються великою популярністю у всьому світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *