Відпочиньте від шумного міста!

Зелений та сільський туризм мають між собою багато спільного. В першу чергу, їх об’єднують подорожі в місця, де немає міського шуму, суєти і індустріального смогу. Зелений та сільський туризм є прекрасними видами відпочинку для жителів міста втомлених від постійного поспіху. Крім усього іншого, зелений і сільський туризм дозволяють очистити організм від шлаків, що накопичуються в зв’язку з поганою екологією. Поживши тиждень-два простим життям сільського жителя або в контакті з чистою природою, можна гармонізувати нервову систему і відновити душевні сили. Незважаючи на велику схожість, зелений і сільський туризм є різними його видами, маючи досить специфічні особливості.

 Зелений або екологічний туризм

Зелений туризм передбачає поїздки в екологічно чисті місця з метою відпочинку, ознайомлення з природою, культурними, історичними та етнографічними особливостями територій. Зелений туризм особливо популярний серед жителів європейських і північноамериканських країн. Тут поширений, як внутрішній, так і виїзний зелений туризм. Внутрішні екологічні маршрути пролягають через національні парки і заповідники, у великій кількості наявні в США і більшості країн Європи. Головними світовими регіонами, які беруть екотуристів, є держави Латинської Америки, Центральної та Східної Африки. Останнім часом зелений туризм активно розвивається в Росії, котра володіє безмежними природними ресурсами, незачепленими цивілізацією.

Зелений туризм є одним з найбільш динамічних видів подорожей. Щорічно кількість екотуристів зростає на 10-15%. Це пов’язано не тільки з погіршенням екологічної обстановки в індустріально розвинених країнах. Все більше людей віддають перевагу активному, пізнавальному і корисному для здоров’я відпочинку, яким є зелений туризм.

 Сільський або аграрний туризм

Такий вид поїздок передбачає відпочинок мандрівників в сільській місцевості. Він включає в себе проживання на фермах і сільських садибах, а також сільськогосподарських роботах, збір грибів, ягід та інших дарів природи в екологічно чистій місцевості. Сільський туризм є дуже старим видом відпочинку. Ще в Давньому Римі, великі полководці і знатні сенатори, втомившись від пристрастей, нерідко віддалялися на свої сільські вілли, вирощуючи виноград і відпочиваючи там по кілька місяців. Сьогодні сільський туризм користується великою популярністю у жителів індустріальних країн з високим рівнем урбанізації. Яскравими прикладами цього є Франція та Італія. Майже 25% всіх туристів з цих країн вважають за краще сільський туризм, виїжджаючи на відпочинок в селянські садиби. Крім того, сільський туризм надзвичайно популярний в Греції, Німеччині та Великобританії.

Традиційний набір розваг в сільській місцевості включає пляжний відпочинок, рибалку, полювання, збирання дикорослих ягід, сільську лазню, посиденьки біля багаття і багато іншого. Нерідко основну програму доповнюють кінні та велосипедні прогулянки, екскурсії по довколишніх пам’ятках, знайомство з місцевими традиціями і побутом. Все це робить сільський туризм не тільки корисним для здоров’я, але і пізнавальним видом відпочинку. В Україні він поки не має такої популярності, як в Європі, але активно розвивається в західних областях і в Криму.