Гаїті: їхати чи не їхати?

Острів має кілька назв. Колумб, який відкрив острів в 1492 р назвав його «La Isla Española», що означає «Іспанський острів». Бартоломе де лас Касас скоротив назву до «Еспаньола». У перекладі на латину острів отримав назву Гаїті, що залишилося по нинішній день.

Гаїті – десятий найбільш густонаселений острів в світі, і найбільш густонаселений в Америці. Ще два рекорди Гаїті – він другий за величиною острів у Карибському морі (після Куби) і знаходиться на 22 місці в списку найбільших островів в світі.

Разом з Кубою, Ямайкою і Пуерто-Ріко острова відомі як Великі Антильські острови (або Вест-Індія), які складаються з континентальних скель (на відміну від Малих Антильських островів, що складаються з молодих вулканічних островів і піднятих аттолів).

На Гаїті 5 основних гірських хребтів. Найвища точка знаходиться в Піко Дуарте (3087 м. Над рівнем моря). Горбиста і гірська місцевість характерна для центральної і західної частини острова. Схід Гаїті низинний. Острів розташований недалеко від Пуерто-ріканський западини, тому часто тут трапляються землетруси. Ці землетруси мають нищівну силу. Один з останніх підземних поштовхів, що стався в січні 2010 р, тривав всього 40 секунд (магнітуда 7), а в результаті постраждало більше 200 тис. чоловік.

Клімат вологий тропічний. Вологі ліси охоплюють 50% всієї території острова. У дощовій тіні (місцевість, захищена горами, з низькою кількістю опадів) ростуть сухі ліси (20% території острова). Низинні ділянки являють собою савану і заболочену місцевість.

Тваринний світ Гаїті широко представлений різними комахами і птахами. Найцікавіші серед них – фламінго і чаплі. Досить багато рептилій – крокодилів, ящірок і морських черепах. Ссавців мало – з природних тільки кажани і деякі гризуни. На Гаїті живе отруйна велика чорна багатоніжка. За словами місцевих жителів людину, ужалену багатоніжкою, охоплює параліч і велика удача, якщо вона не помре. На щастя зустрічається вона глибоко всередині острова, і близько до міст і селищ не живе.

Відпочиваючим на Гаїті пропонується прекрасний пляжний відпочинок, а також піші походи по острову, в яких можна побачити всю його екзотичну флору і фауну. Для відвідування острова підходить період з грудня по березень. Решту часу року – сезон дощів, під час яких не рідкісні сильні урагани.

В першу чергу Гаїті приваблює мандрівників, які шукають не просто пляжний відпочинок. Якщо Вам набридли побиті маршрути по «цивілізованим» країнам, то цей острів – ідеальний варіант, щоб зануритися в життя великого людського мурашника, відчути на собі настрій військових переворотів, побути в шкірі революціонера. На Гаїті вже кілька років не припиняються військові революційні колотнечі, на острів раз у раз налітають руйнівні урагани, розквітають різні епідемії.

На острові низький рівень життя, тому деяке місцеве населення не цурається злодійства. Нетрі, навколишні великі міста і селища, не рекомендується відвідувати. Не бажано виставляти напоказ дорогі речі, намагайтеся не провокувати гаїтянців.

Особливу увагу на Гаїті слід приділити гігієні. На острові можна купити їжу і напої практично скрізь, де є люди. Правда їсти і пити настійно рекомендується тільки ту їжу, яка придбана в герметичних упаковках.