Головні визначні пам’ятки Куско

Мандрівники з усього світу прибувають в Куско, щоб відвідати древні руїни міста інків Мачу Пікчу. Це, звичайно, одне з археологічних чудес світу, але є в Куско і інші визначні пам’ятки. Представляємо вам найцікавіші з них.

Музей інків

Якщо ви хочете зрозуміти, яким було життя в Перу до того, як сюди прибули іспанці, вам обов’язково потрібно сходити в Музей інків. Він славиться своєю колекцією мумій. На експозиції представлено багато ювелірних виробів із золота, кераміки та текстилю. Виставки розташовуються в сонячних залах справжнього палацу знаменитого конкістадора, адмірала Франсіско Альдрете Мальдонадо. У холі ткачі з Анд демонструють, як плести традиційні накидки та інший одяг. Тут же це все можна купити.

Інті Раймі

24 червня щороку, в Куско проходить другий за величиною фестиваль в Південній Америці. Інті Раймі – Фестиваль Сонця, святкується в день зимового сонцестояння (в червні в південній півкулі панує зима, яка нагадує літо в північних регіонах). Танці, паради, і все те, за що так люблять екскурсійні тури в Перу, тут представлені у великій кількості.

Вулиця Хатунрумійок

Вулиця Хатунрумійок відома тим, що тут збереглася кам’яна бруківка з часів інків. Найцікавіше – це те, що кожен камінь бруківки має 12 кутів, і  бічні сторони кожного кругляка ідеально рівно підігнані одна до одної.

Барріо-де-Сан-Блас

Живописний район Куско, де проживають ремісники. Тут море студій і майстерень, а також дуже багато невеликих затишних кав’ярень і ресторанчиків. Тихі пішохідні вулички налаштовують на відпочинок і залишають дуже яскраві враження.

Кафедральний собор Куско

Побудований в 16 столітті на фундаменті храму інків, собор Успіння Пресвятої Богородиці до сих пір приголомшує своїми формами і є яскравим зразком мистецтва ранньої колоніальної епохи.

Саксайуаман

Старий Куско розташований на висоті 3700 метрів, планування міста була виконане у вигляді пуми. Живіт пуми – торгова площа, річка Талламайо – хребет, пагорб Саксайуаман – голова. Контур голови пуми виконаний трьома паралельними стінами з білого вапняку.

Плаза-де-Армас

Центр історичної частини Куско. Оригінальна площа, побудована інками, відома раніше, як «площа воїнів». Іспанці побудували тут дві церкви. Варто відвідати площу вдень і вночі, контраст через різницю в освітленні буде величезним, і ви зрозумієте, чому саме це місце називають «серцем Перу».