Замок Еггенберг в Австрії

Замок Еггенберг – це, без сумніву, одне з найцікавіших та найгарніших місць в Європі. Туристів сюди приваблюють дивовижні замкові зали та чудовий парк при палаці. Знаходиться замок Еггенберг на австрійській землі, на заході Граца, біля основи гори Плабуч.

Історія створення цього чудового замку нагадує справжню казку. Тут живуть і всі дванадцять місяців, і сезони, і всі 365 днів року, і навіть годинник з хвилинами. Граф Еггенберг в честь призначення на важливий пост вирішив створити найдивовижніший замок. Час виникнення будови збігається зі зміною календарів, а також із часом найважливіших наукових відкриттів, коли всі європейці шукали істину і сенс у всьому. Кожен знаходив істину в чомусь своєму. Еггенберг її знайшов в архітектурі, так і з’явився цей замок.

Замок Еггенберг розташований трохи західніше Граца і знаходиться на горбистій місцевості. Палац-замок Еггенберг – одна з перлин Штирії, а також і всієї країни. ЮНЕСКО внесло замок в список об’єктів Всесвітньої спадщини.

Територія, на якій розташований замок, була придбана Бальтазаром Егенбергом в середині п’ятнадцятого століття, тоді з’явилися і перші будови. Але палац в нинішньому вигляді побачив світ за князя Ганса Ульріха фон Егенберге, онука Бальтазара. Ганс Ульріх вирішив реконструювати замок, все колишні споруди в готичному стилі були перероблені в оригінальну барокову будівлю. Такий проект сильно знижував вартість будівництва і зберігав пам’ятні деталі про предків. Проведення робіт з нового будівництва було розпочато в 1625 році. Архітектором став зодчий з Італії – Джованні де Поміса. Будівництво замку було закінчено в 1646 році.

Бальтазар замовив для палацу більше 600 картин, більшість з яких дійшло до наших днів. Після замок Еггенберг потрапив до владу сім’ї Герберштейн, яка володіла ним аж до 1939 року.

Замок Еггенберг не схожий на будівлі, створені в епоху Ренесансу. У цьому палаці немає химерності, розкішності. Він зроблений в простих формах, завдяки яким підкреслюється його індивідуальність. Архітектор, який будував замок, знав про захоплення Ганса Ульріха астрологією, і тому палацовий комплекс був спроектований в дусі Відродження. Крім будинку в складі замкового комплексу була присутня капела, зроблена в готичному стилі і зведена ще за життя предків князя.

Замок являє собою мініатюрну модель Всесвіту: 4 високі вежі, що знаходяться з боків, – це символи сезонів року, 52 невисокі башточки символізують кількість тижнів на рік, 24 підсобних приміщення – кількість годин у добі, 12 воріт – число місяців, а кількість днів у році відображено за допомогою 365 вікон палацу. Виходячи з ідеї архітектора, замковий комплекс повинен служити нагадуванням про хід часу, а також символізувати рух зірок на небі.  Ще однією особливістю палацу виступає те, що за одну добу сонце обов’язково потрапить в кожне з його вікон.

На екстер’єрі дана тематика не закінчувалась, вона переходить у внутрішнє оздоблення палацу. На стінах церемоніального залу намальовані зодіакальні сузір’я, а на плафоні зображена система планет. Завдяки цим особливостям це приміщення отримало назву «Кімната планет». Інтер’єр замку з легкістю поєднує в собі два стилі: бароко, рисами якого є грандіозність, пишність і інтенсивність почуттів, і рококо, витонченого, але не глибокого за своїм наповненням. Сьогодні в багатьох приміщеннях замку проходять археологічні експозиції. Головним експонатом музейних об’єктів виступає Штретвезький візок, створення якої визначається VI століттям до нашої ери. Даний візок свого часу використовувалася в культових обрядах.

Майже повністю до наших днів збереглося оформлення всіх нижніх кімнат, яке датується 18 століттям. На стелях замку присутня чудова колекція картин. Замок існує на даний момент в якості музею. Тут можна побачити, крім чудових творів мистецтва, і музей полювання, і колекцію археологічних цінних знахідок. Прогулянки по прекрасному палацовому парку не менш цікаві. Він був відновлений відносно недавно і по праву вважається перлиною європейського паркового мистецтва. Парк сповнений романтичних, казкових місць, красивих невеликих ставків і дивовижної краси рослин, а вільне переміщення павичів по парковій зоні не залишить байдужими дітей і любителів тварин.

Також однією з найцінніших пам’яток, якій дуже пишається замок-палац Еггенберг в Австрії, є величезна нумізматична колекція, яка виступає в якості другої колекції в Австрії по її розмірам і наповненню. Ця колекція включає в себе понад 70 тисяч унікальних експонатів.