Королівський ботанічний сад (Сідней) – заспокійливий природний оазис

В кожному місті є прекрасні куточки, куди хочеться повертатися знову і знову. В австралійському Сіднеї таким містечком є головна визначна пам’ятка – прекрасний природний куточок, який неодмінно варто відвідати.

У XVIII столітті на цьому місці знаходилася перша в країні сільськогосподарська ферма. На жаль, через неродючі ґрунти прибутку вона не приносила, незважаючи на постійну обробку. У 1816 році неподалік від головного ділового району міста губернатором острова Маккуорі на цій облагородженій території був заснований Королівський ботанічний сад. Сідней по праву пишається найстарішою  науковою установою, що має довгу історію колекціонування рослин, і піклується про нього. Назва природного куточка недвозначно говорить про взаємозв’язок королівського дому Великобританії і Австралії та підкреслює особливий розмах культурного об’єкта.

Займаючи площу близько 30 гектарів, сади, всередині яких створюється враження, що галасливе життя мегаполісу завмирає, поділяються стежками на наступні зони: Східний сад, Папоротева оранжерея, Сад сукулентів і кактусів, Зона пряних трав, Пальмовий гай, Сад альпійських рослин і каміння.

Королівський ботанічний сад з першого дня заснування грає величезну роль в акліматизації рослин, завезених з різних країн. Наприклад, в зоні, яка ретельно оберігається, ростуть стародавні воллемські сосни, знайдені в гірській ущелині 20 років тому, які вважаються найдавнішими представниками флори. Тут можна побачити привезену з Індонезії найбільшу квітка на планеті – титановий ароннік. Триметрова рослина прославилась специфічним ароматом, який не можна назвати приємним, а цвітіння його відбувається раз в 20 років. Незважаючи на страхітливий запах, с багато охочих помилуватися жовтим товкачем, що нагадує банан.

Крім унікальних колекцій рослин і дерев, Королівський ботанічний сад відомий як місце проживання представників тваринного світу тропіків. З раннього ранку до пізнього вечора зелений оазис наповнюється криками екзотичних птахів, в темний час доби ведуть активний спосіб життя милі опосуми, летючі лисиці і миші, яких не можна чіпати руками, про що дбайливо попереджають відповідні таблички. Сувора заборона пов’язана з тим, що тварини переносять небезпечні для людей віруси. Діти і дорослі з великим задоволенням спостерігають за смішними коалами, що нагадують маленьких ведмежат, а перелітаючі з гілки на гілку товариські какаду чекають мигдальних горішків. Папуги, які зовсім не бояться людей, сядуть на плечі особливо вподобаним відвідувачам в знак вдячності.

Розташований на березі бухти Королівський ботанічний сад в Сіднеї неможливо обійти цілком за кілька годин. Туристам рекомендується виділити цілий день для відвідування цього унікального природного куточка. Втомлені гості можуть відпочити в платних трамваях, що курсують по периметру саду. За кілька доларів можна найняти гіда, який проведе захоплюючу екскурсію і не менш цікаво розповість про всі рослини.