Ліпарські острови

Є в Італії одне чудове місце, яке по праву можна вважати справжнім раєм на землі, – це Ліпарські острови, або, як їх ще називають, Еолові. Вони розташовані недалеко від Сицилії і омиваються водами Тірренського моря. Цей незвичайний архіпелаг пропонує увазі туристів практично незайману людиною природу, приголомшливі пейзажі та панорами дивовижної краси. Ці вулканічні острова велично підносяться над морськими водами і нагадують своїм видом людям про ті давні часи, коли тут все знаходилося під владою Бога вітру Еола.

Ліпарські острова представляють собою вулканічний архіпелаг, на якому проживає в цілому близько 10 тисяч чоловік. У давнину їх називали Еоловими, бо в міфах та легендах говорилося, що тут мешкав бог Еол, який допоміг мандрівному Одіссею знайти шлях додому. Архіпелаг складається з семи великих островів. Це Саліна, Філікуді, Панарея, Ліпарі, Алікуді, Стромболі та Вулькано. Останні два мають на своїй території діючі вулкани, які вивергаються гарячою лавою кожні п’ятнадцять хвилин вже на протязі двох тисяч років.

Всі ці острови приваблюють сюди сотні туристів і мандрівників своїми пейзажами, узбережжям з чорним вулканічним піском, грязьовими гарячими і термальними джерелами, дивовижним бірюзовим морем і цілющим повітрям. Цей архіпелаг, завдяки своїм натуральним красотам навіть занесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ліпарські острови за весь рік відвідує понад двісті тисяч туристів, завдяки чому і формується економіка в цих місцях. До послуг відпочиваючих пропонується безліч катерів і поромів. Вони можуть довезти з материка на острови, які відрізняються один від одного, кожен з них унікальний по-своєму.

Ліпарські острови приваблюють туристів не тільки своїми красивими пейзажами і найчистішим узбережжям. Пам’ятки, що знаходяться практично на кожному з них, також викликають великий інтерес у мандрівників. Наприклад, на території Ліпарі розташована церква Діви Марії Сніжної, що вражає туристів своєю неймовірною архітектурою. Вона була побудована кілька століть назад на місці ще більш давнього храму і освячена на честь Мадонни Аннунціати. На цьому ж острові ще височить стародавній іспанський замок, на території якого знаходяться руїни нормандського абатства.

Недалеко від цього місця можна ще знайти музей археології та храм Сан-Бартоломео, який є головною визначною пам’яткою Ліпарі. Собор був зведений ще в одинадцятому столітті і зберігає в своїх стінах статую святого Варфоломія. На цьому ж острові є ще два амфітеатри. З них відкривається дивовижна панорама на порт, храм Сан-Бартоломео, фортецю та на оточуючі острів морські простори.

Крім цього, в дивовижно красивому місці, недалеко від Панареї, знаходиться незвичайна печера для закоханих, з якою пов’язана цікава і зворушлива легенда. З давніх часів існує такий міф, що якщо пара люблячих один одного людей поцілується всередині даної печери, то вони залишаться разом до кінця своїх днів. Однак не тільки цим привертає туристів ця природна пам’ятка. Вона має вигляд надзвичайної краси поєднання скель і моря, що має блакитний колір.

Ще Ліпарські острови привертають увагу шанувальників водних занурень. Кожен з них може запропонувати увазі туристів щось незвичайне і цікаве. Біля берегів Панареї, наприклад, можна насолодитися видовищем мікровивержень підводного вулкана, а також вивчити останки затонулих кораблів. На Філікуді також розташований чудовий центр дайвінгу.

На всіх островах ще непогано розвинений вітрильний спорт. Ще можна відправитися на прогулянку на яхті, яка надає унікальну можливість неспішно милуватися дивовижними бухтами і красивими пляжами. Також багато туристів рекомендують відвідати оглядовий майданчик, який знаходиться в селищі Куаттропані. З його території відкривається приголомшливий вид на все Ліпарські острови.

Завдяки такому поєднанню природи, м’яких кліматичних умов і безлічі пам’яток ці острови  дуже популярні у відпочиваючих. Людей вабить незвіданість цього архіпелагу, а також бірюзові морські води, які оточують його з усіх боків. Мандрівники, що побували на цих островах, кажуть, що так може виглядати рай на землі. Крім красивих пейзажів, туристи залишаються під враженням після відвідування історичних та архітектурних пам’яток Еольського архіпелагу.