Парк Кекенхоф

Найкрасивіший і найбільший сад в світі знаходиться в Нідерландах. Навесні у парку розквітає близько семи мільйонів квітів, що виділяють неймовірний аромат. За два місяці чудовим видовищем приїжджає помилуватися неймовірна кількість відвідувачів. Парк Кекенхоф, який  розкинувся на площі в 32 гектари, розташовується в містечку Ліссе. Старовинний сад, який переливається яскравими квітами, давно став популярним місцем відпочинку всіх туристів.

Відомо, що символом Голландії є тюльпан, а історія його появи сягає в далеке минуле. Вперше ця яскрава квітка згадується в перських хроніках, а в країну вона потрапила з Візантійської імперії. Навіть у найвідомішому пам’ятнику перської літератури – книзі «Тисяча і одна ніч» можна знайти барвистий опис тюльпана. У XVII столітті почалося справжнє божевілля: за цибулину тюльпана віддавали цілий маєток в Амстердамі. Справа в тому, що невідомий вірус вразив рослини, і тюльпани були на вагу золота. Їх скуповували за величезні гроші, і когось казково збагатив цей бізнес, але є й ті, кому «тюльпаноманія» зламала долі.

Парк квітів Кекенхоф (в перекладі з голландського «кухонний парк») –  колишній маєток графині ван Бейрен. Кілька століть тому на цьому місці були непрохідні ліси, і тільки після того, як ця величезна територія стала частиною володінь нових господарів, вона перетворилася в парк-город. Графиня, про яку складали легенди, володіла крутою вдачею. Вона сиділа в тюрмі, брала участь у збройних боях, де билася з одним з чотирьох своїх чоловіків, і вирощувала на землі овочі та зелень для кухні. Звідси і пішла така дивна назва пам’ятки.

Про закладку парку вперше задумалися в середині XIX століття, але офіційною датою його створення став 1949 рік. Саме тоді мер міста організував виставку квітів, щоб всі селекціонери-виробники продемонстрували свої досягнення в світі рослин, а покупці придбали новітні гібриди. Треба відзначити, що торгівля йшла не тільки тюльпанами, прекрасно розходилися нарциси, крокуси, хризантеми, гіацинти і навіть японська сакура. Над створенням місцевої визначної пам’ятки, щедро прикрашеної скульптурами, працювали найвідоміші ландшафтні дизайнери, які проектували під відкритим небом мальовничий куточок, доповнивши його не менш мальовничими водоспадами, фонтанами і ставками.

Кекенхоф являє собою величезну територію, на якій розташовуються 500 садів під відкритим небом і три критих оранжереї. Справжньою перлиною барвистого комплексу є «Сади натхнення», що складаються з семи об’єктів, виконаних в різних архітектурних стилях. Головне їхнє завдання  – познайомити гостей з рослинами, які тут живуть. Тут можна дізнатися багато нового про догляд за квітами, почерпнути ідеї оформлення особистого саду.

Кекенхоф – парк, головним скарбом якого є тюльпани, не має рівних за красою квіткового шоу. Тільки тут можна побачити на власні очі сорти завезених в XVI столітті в Голландії квітів. А «Алея слави» користується величезним успіхом у всіх туристів, адже тут кожен тюльпан названий на честь відомої людини або персонажа книг і телефільмів. Квіткове свято дозволяє ближче познайомитися з мистецтвом квітництва, а найбільш відданими його прихильниками є представники королівської сім’ї Нідерландів. Десять років тому було прийнято рішення проводити всі заходи під певною тематикою.

Кульмінацією свята є приголомшливий парад квітів, що став знаменитим на весь світ. Він не проходить на території парку, оскільки дійство тягнеться майже на 40 кілометрів. Кілька десятків пересувних платформ оформлені вишуканими квітковими композиціями, а за ними слідують прикрашені автомобілі.

Щорічно парк тюльпанів Кекенхоф відвідує понад один мільйон гостей, що милуються квітковими орнаментами. Однак про візит в фантастичної краси куточок варто подбати заздалегідь, так як виставка квітів проходить всього два місяці, з кінця березня по травень. Парк Кекенхоф – це фантастичне видовище, що здатне привести в справжнє захоплення будь-яку людину.