Правила перевезення тварин в літаку

Іноді власники домашніх тварин стикаються з тим, що потрібно взяти своїх вихованців в літак для перевезення. Перевезення домашніх тварин в літаку – завдання не тривіальне, окрім того, що потрібно попередньо дізнатися в авіакомпанії, чи перевозять вони тварин, потрібно ще зібрати значну стопку документів на тварину, інакше вас можуть звинуватити у контрабанді.

Для перевезення тварини будуть потрібні наступні документи:

  1. Міжнародний ветеринарний паспорт. Такий паспорт можна отримати у ветеринара після першої вакцинації. У цьому документі мають бути вказані дані тварини і його власника. Паспорт зберігає позначки про всі щеплення з самого народження з печатками і підписами лікарів.
  2. Ветеринарне свідоцтво. Форма №1. Це основний документ, який дає право провозити тварин, а також птахів, риб та комах. Його можна отримати в ветеринарній лікарні вашого міста, прийшовши туди разом з твариною та її паспортом. Останнє щеплення проти сказу треба зробити не раніше, ніж за рік і не пізніше, ніж за два місяці до вильоту. Будьте уважні! Це свідоцтво дійсне тільки п’ять днів з моменту видачі. Оформляти його краще перед самим вильотом.
  3. Ветеринарний митний сертифікат. Видається в ветеринарному пункті аеропорту.

Якщо ви збираєтеся взяти з собою в літак домашню тварину, то квиток краще купувати заздалегідь, як мінімум за 2 дні. Перед покупкою краще уточнити правила перевезення тварини конкретної авіакомпанії, а при покупці обов’язково вказати, що ви збираєтесь взяти з собою тварину. Зверніть особливу увагу при оформленні квитків на те, щоб собаки були оформлені правильно. Кодування повинно бути «тварина в трюмі», але ніяк не «нестандартний вантаж» з припискою, що там знаходитьсятварина. Комп’ютер не аналізує коментарі. Система автоматичного резервування багажу в літаках розподіляє вантаж в багажному відсіку саме за кодуванням.

Перевезення великої тварини, наприклад собаки, може обійтися в кругленьку суму.  Повна вартість перевезення собаки виходить дорожче, ніж квиток для людини. Конкретні тарифи краще дізнаватися в авіакомпанії. Безкоштовно можна провозити лише собак-поводирів.

У різних авіакомпаній вимоги до перевезення тварин в літаку різні. В салон допускаються тільки контейнери певних габаритів, більш масивні звірі будуть змушені подорожувати в багажному відсіку. За точною інформацією потрібно звертатися до авіаперевізника (у багатьох вона надана на офіційному сайті). У будь-якому випадку, будьте готові купити вашому вихованцеві хороший контейнер, який відповідає вимогам IATA (Міжнародної асоціації авіаперевізників): висота дорівнює висоті тварини, яка стоїть; ширина – ширині тіла тварини, яка має бути помножена на два; довжина дорівнює довжині тіла плюс половині довжини лапки. Дно має не промокати і має бути виконано з абсорбуючих матеріалів. І, звичайно, повинен бути передбачений доступ повітря.

Крім правил самої авіакомпанії, варто ознайомитися з правилами тієї країни, куди ви летите (якщо ви летите за кордон). У деяких країнах тварин садять на карантин, який може тривати кілька місяців і який ви повинні будете сплатити. І не забудьте приїхати в аеропорт заздалегідь, щоб встигнути оформити всі необхідні документи.