Топ-5 фестивалів світу по всьому світу

Грандіозні світлові шоу вже який рік з успіхом проходять в різних куточках планети, залучаючи кожного разу сотні тисяч людей. Ми зібрали 5 найцікавіших, масштабних, пізнавальних фестивалів світу по всьому світу.

  1. «Коло світла» в Москві (26 вересня – 4 жовтня)

На дев’яти майданчиках столиці з 26 вересня по 4 жовтня проходе ювілейний щорічний фестиваль “Коло світла”. Його тема – “В місті світла …”. Організатори пропонують вирушити на екскурсію по історичних місцях міста і побачити історії, розказані за допомогою світла, кольору і музики.

На фасаді будівлі Міноборони на набережній Фрунзе і Андріївському мосту буде показаний цикл світлових новел, а на фасаді Великого театру продемонструють фрагменти з балетів “Лебедине озеро” і “Кармен”.

На фасаді Дитячого світу пройде шоу-парад іграшок, а від Будинку музики і до Лужнецкої набережної курсуватимуть “мультимедійні баржі”. Світлові шоу будуть проходити у вечірній час, на майданчики фестивалю вхід вільний.

  1. Фестиваль світла в Берліні (9 – 18 жовтня)

У 2005 році бургомістр Берліна Клаус Воверайт захотів показати рідне місто у вигідному світлі, і йому це вдалося. У 2014 році фестиваль відвідали 2 млн чоловік, а число бронь готелів в період свята збільшилася на 700 000. У столиці Німеччини задіяні 70 історичних будівель, в тому числі Берлінський собор, музей Пергамон, Бранденбурзькі ворота, телевежа, резиденція канцлера.

Для зручності пересування вже розроблені велосипедні, автобусні та річкові маршрути по Берліну плюс маршрут на повітряній кулі.

  1. Фестиваль світла Glow в Ейндховені (Нідерланди, 7 – 14 листопада)

Вибір місця не випадковий: Ейндховен вважають “містом світу”, оскільки він почав свій розвиток завдяки ламповій фабриці Philips. До того ж тут знаходиться ряд високотехнологічних підприємств, які спеціально для фестивалю постачають свої новітні розробки. Крім світлових шоу на фасадах історичних пам’яток, в Ейндховені дизайнери придумали і видовищні динамічні інсталяції.

Наприклад, повітряна інсталяція “Хмара” 2013: вона була створена з 6 000 лампочок. Двадцять з них-працюючі, і їх можна включати і вимикати, роблячи хмару світлою або похмурою. Або водне графіті того ж 2013 року – панель світлодіодів, які спалахують при контакті з водою. Бажаючі могли малювати на поверхні будь-яким мокрим предметом, на що панель реагувала яскравим світінням. Коли вода висихала, малюнки поступово зникали, і простір для нових творінь звільнявся.

Таких оригінальних інсталяцій, з якими крім тихого споглядання можна взаємодіяти, щороку стає все більше. Неспроста “місто світла” залучило у 2014 році не менше 650 000 чоловік – це в 15 разів більше, ніж було в перший проведений рік.

  1. Фестиваль світла в Ліоні (5 – 8 грудня)

А ось у французькому Ліоні свято світла проходить вже кілька століть. Витоки фестивалю вогнів йдуть до середини 17 століття, коли в Європі панувала епідемія чуми. Градоначальники Ліона звернулися до Діви Марії з проханням про заступництво і взяли на себе обітницю прославити її. Незабаром епідемія у Франції припинилася, так і не дійшовши до Ліона. З тих пір ліонці запалюють свічки і вогні в своїх будинках і на вулицях міста.

Сьогодні в дні фестивалю понад 350 будівель, вулиць і мостів перетворюються в полотна для світлохудожників, влаштовуються близько 80 світлових вистав, запалюються близько 8 млн свічок, в місто на свято приїжджають до 4 млн. чоловік.

Ліон стає своєрідним залом для глядачів, і вхід в цей зал абсолютно вільний. Головна умова виявитися на вулицях міста.

  1. Фестиваль світла Vivid Sydney (22 травня – 8 червня)

У 9 районах міста будуть представлені понад 60 світлозвукових інсталяцій і 3D-проекцій, в тому числі на відомих пам’ятках як то Сіднейська опера або міст Харбор-Брідж.

Серед найяскравіших проектів фестивалю – лазерне представлення співаючих фонтанів в Дарлінг Харбор, світлові картини на даху Сіднейського оперного театру, шоу про природне середовище Сіднея на фасаді Будинку митниці.