Цікаві поради туристам в Ізраїлі

Екскурсії.

На землі, яка споконвіку була метою численних хрестових походів, Річарда Левове Серце, греків, Наполеона, турків, знову ж Британії, Роммеля і так далі – гріх проводити весь час на пляжі, треба покататися, скуштувати, так би мовити, дух країни, подихати історією поколінь!

Один з поширених і зручних способів зробити це – одноденні екскурсії. Екскурсійні автобуси возять спраглих до знань туристів щодня. Починаючи свій шлях близько 7 години ранку з головних міст, вони йдуть в різні історичні та природні визначні куточки країни, повертаючись назад близько 7 години вечора, а то й пізніше. Ціни в різних компаніях приблизно однакові – близько 150-170 шекелів (60-80 $). Пошук в інтернеті видасть вам безліч провайдерів подібного роду поїздок.

Важливий порада, яка заощадить вам перші 50 доларів: НЕ варто дивитися всю країну виключно за допомогою цих екскурсій.

Наприклад, в Єрусалим обов’язково треба їхати з екскурсією: в цьому місті переплелося стільки історії, релігії, оповідань, королів, царів, воєн і інтриг … що тільки слухати, слухати і слухати. У перший раз варто приїхати з гідом (приватним або з екскурсією), а потім обов’язково повернутися самостійно і відчути його ще раз, вже без біганини “галопом по Європах”: побродити, поміркувати, доторкнутися до святинь, помолитися …

З іншого боку, на Мертве Море не варто брати екскурсію, там не потрібно слухати, а потрібно купатися (сухі дані про нього прочитайте на інтернеті). Так що сідайте на громадський транспорт (автобуси Егед) – і вперед … Викупайтеся пару раз, намажтеся брудом, сфотографуйте з книжкою на воді і назад, в цивілізацію.

Так що в принципі, екскурсії – ТАК, але не завжди.

Дві важливих поради, які заощадять вам ще 50 доларів:

  • Візьміть з собою їжу і воду. Більшість екскурсійних автобусів завозять “руссо-туристо” в заздалегідь домовлені ресторанчики, де за досить високу ціну (приблизно рази в півтора) вам продадуть “комплексний обід”, який часто можна знайти в сусідньому місці і дешевше.
  • Не обов’язково купувати сувеніри в тих крамницях, куди вас завозять. Там вам швидше за все розкажуть, як вони самі роблять всі ці сувеніри, зазвичай російською (з акцентом) і навіть запропонують велику знижку “спеціально” для вас. Але там все зазвичай набагато дорожче, ніж в крамниці за рогом, куди не завозять туристів і де діють закони вільної конкуренції.

Вода.

Вода в Ізраїлі є обов’язковою складовою будь-якого виходу з дому: на пляж, в місто, екскурсію, похід і т.д. Пам’ятайте, що в жаркому близькосхідному ізраїльському кліматі тіло самоохолоджується виділенням поту, але часто ви не побачите і не відчуєте його, бо він відразу ж висихає. Ваше тіло буде виділяти воду у великих кількостях, і ви навіть не зрозумієте цього!

Насправді, без жартів. Якщо за 3-4 години прогулянки вам не захотілося сходити в туалет, то справа не дуже добре, як мінімум, літр ви втратили. Сядьте в затінку і випийте мінімум півлітра води і через 15 хвилин ще півлітра.

При виході з будинку завжди потрібно мати з собою пляшку води, якщо ви їдете кудись далеко в автобусі – то півторалітрову. Забудете – нічого страшного, купите в туристичних місцях в три рази дорожче.

Обмін грошей в Ізраїлі.

Поміняти гроші в Ізраїлі не становить жодних проблем. Обмінники є на всіх центральних вулицях Ізраїлю. Який вибрати? Курси приблизно одні й ті ж, порівнюються по інтернету, та й для сум середньостатистичного туриста зайва копійка в ту чи іншу сторону не зіграє значної ролі.

Валюта: долари, євро або фунти – не має значення, вони всі конвертуються між собою, так що не існує “більш вигідної”. Єдине, не варто міняти рублі або гривні, їх, звичайно, змінюють в деяких обмінниках, але курс зазвичай дуже не на вашу сторону. Взагалі, більшість платежів варто здійснювати кредитною карткою, в Ізраїлі нею можна розплачуватися практично скрізь.

При виході з аеропорту є обмінний пункт з дуже поганим курсом. Тут можна все ж обміняти 100 доларів на перші витрати, мало що: таксі, пляшка води, поїзд і т.д. Більше не міняйте, решта в місті.

Важливе зауваження – в суботу (шабат) обмінники не працюють, так що запасіться шекелями заздалегідь!