Цікаві факти про Балкани

«Балканський» – турецьке слово, що дослівно означає «лісиста гора» або «чорна гора». Найчастіше відвідувані балканські країни – Албанія, Македонія, Чорногорія, Сербія та Косово. Природа і незаймана чистота Балканських країн (не плутати з начисто прибраними вулицями європейських міст) вражає настільки, що хочеться залишитися назавжди, вдихаючи все життя чисте гірське повітря Балкан.

Балканські країни: транспорт

 1. В Албанії дуже багато Мерседесів: старих і нових автомобілів, автобусів, вантажівок. Дехто каже, що 80% транспортних засобів у цій країні мають логотип «Mercedes». Чому так вийшло? Приватна власність стала легальна лише в 1991 році. Колишнього комуністичного лідера Ходжі підозрювали свого часу в небезкорисливому просуванні популярного тренда в масштабах підвладної йому країни.
 2. Автобусних вокзалів в країні немає, і там не так багато великих автобусів. Найпопулярніший вид громадського транспорту в Албанії – міні-автобуси.
 3. У водія автобуса завжди є помічник, який допоможе пасажирам з багажем, періодично перевіряє цілісність гуми і продає квитки. Іноді є навіть третій помічник, хоча не зрозуміло, навіщо він потрібен.
 4. Чорногорія використовує євро. Після того, як стався розпад, Чорногорія і Сербія прийняли німецьку марку, але, коли був введений євро, вони переключилися на нього. Косово також використовує євро, в цій країні європейська валюта була введена при співробітництві з Європейським Центральним банком.
 5. Дрібні торговці скоріше округлять ваш рахунок, ніж будуть возитися з дріб’язком. Вони практично завжди трохи скидають від належної суми, але якщо будуть змушені округлити в більшу сторону, то скажуть вам про це і принесуть тисячу вибачень. Взагалі жителі Балканських країн дуже привітні і доброзичливі.
 6. В Албанії не варять хорошу каву. Кава, якою вас почастують там, можливо, буде гіршою кавою у вашому житті. Це, як правило, еспресо або кава по-турецьки.
 7. Чай, як правило, буде трав’яний, зелений або червоний фруктовий. Буває, що навіть тоді, коли просять чорний чай, приносять все одно зелений.
 8. Кожна країна має свій власний бурек – тісто, як правило, заповнене м’ясом, сиром і зеленню.
 9. Йогурт є популярним напоєм, особливо на сніданок, в той час, як у більшості європейських країн на сніданок прийнято пити каву. Часто люди починають свій день з душу і бурека з йогуртом. Тут не прийнято їсти йогурт ложкою, тому в магазинах є хороший асортимент питного йогурту, який продається в коробках, як молоко. Дивно, але в кафе і ресторані можна побачити цей молочний продукт в меню в розділі «безалкогольні напої».
 10. Деякі кафе в Албанії – не місце для чоловічої компанії. Справа в тому, що в закладах на Балканах, особливо в Албанії, дуже домінують чоловіки. Але більш сучасні і просунуті установи не хочуть, щоб клієнтами були тільки представник сильної статі, вони намагаються залучити на свою територію і жінок в якості клієнтів.
 11. «Ciao» – загальне привітання в Сербії, воно означає і «здрастуйте» і «до побачення».
 12. «Привіт» – прийнято говорити, відповідаючи на телефонний дзвінок в Македонії, але це слово не вживається в якості привітання іншої людини.
 13. За переказами, опудало ведмедя здатне відігнати злих духів, тому в Албанії майже з усіх балконів звисають плюшеві ведмедики, всіх кольорів і розмірів.
 14. На жаль, Сербія має один з найвищих показників куріння в світі. Палити можна легально в будь-якому місці, і це те, що робить кожен.
 15. В Албанії можна купити навіть окрему сигарету в кіоску.
 16. У Косово заборонено куріння всередині громадських будівель. Порушники цього правила ризикують бути оштрафовані на 50 євро. Цей порядок багато людей сприймають з належним розумінням.
 17. Чеки прийняті навіть для найменших покупок. Булочка за 20 копійок? Отримайте розписку. У ресторані новий рахунок виписується кожен раз, коли щось замовляєш, наприклад, інший напій. В кінці трапези офіціант перераховує всі чеки, щоб остаточно сформувати рахунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *