Сієста в Іспанії

Вперше опинившись під яскравим іспанським небом і отримавши масу позитивних емоцій, недосвідчений турист з подивом помічає, що в самий розпал дня вулиці міст і селищ наче вимирають, а багато визначних пам’яток стають недоступні, будучи надійно замкнені під замок. Що ж трапилося і куди всі зникли ? Нічого екстраординарного, просто настав час сієсти. Про особливості сієсти, цього типово іспанського явища і піде мова в нашій статті.

Що таке сієста?

Ні для кого не секрет, що спосіб життя будь-якого народу безпосередньо пов’язаний з кліматичними особливостями в місці його проживання. Саме через жаркий клімат, нещадно палюче сонце і гарячі вітри і виникло в Іспанії таке явище, як сієста. Що ж це за явище, ця «загадкова» сієста?

Сієста є ні що інше, як обідня перерва, що включає в себе і післяобідній відпочинок. Природа нагородила Іспанію такою пекучою спекою, що будь-яка праця в післяобідній час стає просто неможливою. Погодьтеся, що збирати апельсини, працювати в саду або ж обробляти посіви при температурі повітря вище 40 градусів в тіні не тільки не продуктивно, але і небезпечно для життя. Так що там працювати, навіть просто перебувати на вулиці при такій температурі дуже важко. Адже навіть вітер тут не приносить бажаного полегшення, а просто таки обпікає шкіру.

Саме тому в години, коли сонце припікає особливо люто, місцеві жителі вдаються до відпочинку за щільно зачиненими дверима і опущеними шторами, щоб ввечері знову приступити до роботи. Звичайно, завдяки появі кондиціонерів, спека вже не так лякає тих, хто працює в приміщеннях, тому традиція сієсти потроху відходить. Але все ж багато установ закривають свої двері в післяобідній час, щоб відкритися знову, коли спека на вулиці піде на спад. Саме тому при плануванні своєї поїздки по Іспанії, а особливо по Іспанії провінційній, необхідно обов’язково враховувати в своєму розкладі сієсту, адже в цей час не вийде відвідати будь-якої музей, зайнятися шопінгом або відпочити в кафе.

Скільки триває сієста в Іспанії?

На який же час приходиться сієста в Іспанії? На жаль, вона не підкоряється єдиному розкладу в масштабах всієї країни, і в різних районах Іспанії починається і закінчується по-різному. Щоб не потрапити в халепу, туристу варто заздалегідь уточнити, в який час сієста саме в тому місті, куди лежить його шлях. На тривалість післяобіднього відпочинку впливає безліч різних чинників: місцеві традиції, наплив туристів, інфраструктура міста.

Як правило, на життя великих туристичних центрів, такі як Барселона або Салоу, пообідня сієста взагалі ніяк не позначається: в будь-який час доби життя тут б’є ключем, а до послуг відпочиваючих тисяча і одна розвага. Навіть якщо невеликі магазинчики і музеї закриваються вдень на сієсту, то великі торгово-розважальні центри працюють без перерв.

У маленьких же іспанських містечках під час сієсти на вулицях порожньо і безмовно, а під час сієсти в Іспанії магазини і торгові центри надійно закриті. Тут можна годинами бродити по пустельних вулицях, не зустрівши на своєму шляху жодного місцевого жителя. Орієнтовно тривалість сієсти в різних районах і містах Іспанії така:

  • в Барселоні, Салоу, Валенсії частина установ закривається на сієсту з 14-00 до 17-00;
  • Кадіс, Малаги, Тарифу, Марбельї віддаються післяобідньому відпочинку з 13-00 до 17-30;
  • Сан-Себастьян, Памплон, Більбао та інші північні райони відпочивають вдень найменше – тут сієста триває з 13-00 до 15-00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *