Отримання візи і проходження таможні в Ізраїлі

Ізраїль – країна, що зачаровує різноманітністю історії, культури, природи і людей … Людей, які живуть на цій землі. Для того, щоб познайомитися з нею, потрібні місяці, а то й роки. Але у туриста є один-два тижні. Ми дамо вам кілька порад, як це зробити найбільш ефективно і чудово!

Почнемо з початку: що вибрати – самостійну подорож або взяти “пакет”?

Відповідь: кому що подобається. При виборі “пакету” ви отримуєте організовані маршрути, сніданки з такими ж, як і ви, туристами в готелі і стандартний набір екскурсій в основні туристичні місця. “Сідаємо в автобус, подивіться направо, подивіться наліво …” Є люди, яким це підходить більше, є такі, яким менше. Справа смаку. Другий варіант – це підібрати квитки на сайтах-пошуковиках, знайти і забронювати житло, почитати відгуки, розробити маршрут за смаком – і вперед, занурюватися в життя і природу Святої землі.

Віза в Ізраїль

Якщо ви в’їжджаєте в Ізраїль за російським або українським закордонним паспортом, як турист, ви автоматично отримуєте туристичну візу терміном до трьох місяців. З таким типом візи можна перебувати в країні сумарним терміном до трьох місяців протягом півроку, але не більше, ніж 9 місяців у році. З яких причин іноді вам можуть продовжити візу? Найчастіше за сімейними або медичним, для цього потрібно подавати спеціальне прохання в МВС.  Якщо ви громадянин іншої країни, з якою Ізраїль не має “безвізового режиму”, то вам потрібно отримати туристичну візу, звернувшись до найближчого ізраїльського посольства по вашому місцю проживання.

Митниця Ізраїлю.

Для в’їзду в Ізраїль туристу необхідно мати при собі наступне:

  • Зворотний квиток.
  • Звіт про підтвердження житла. Це може бути або бронь готелю, або договір на квартиру в приватному секторі, або, якщо ви приїжджаєте в гості до друзів або сім’ї, письмове запрошення від них, що включає їх паспортні дані, адреса і номер телефону, за яким їм можуть зателефонувати з митниці в випадку виникнення будь-яких питань.
  • Засоби існування. Це можуть бути як готівкові гроші з зразкового розрахунку 70-100 доларів в день, так і кредитні картки. Головне, щоб ви могли точно відповісти на питання, на які кошти ви збираєтеся жити в країні.
  • Страховка не обов’язкова, але бажана. Все залежить від того, наскільки ви готові прийняти на себе ризик оплати всіх витрат в разі непередбачених ситуацій медичного характеру.

При перетині кордону ви відстоюєте чергу на паспортний контроль, підходите до віконця, протягуєте паспорт усміхнений дівчині … і тут важливо зрозуміти одну річ: є дуже багато критеріїв, від яких залежить, що буде відбуватися далі. Одне вірно: якщо ви адекватний турист, і про вас нічого поганого не написано в їх комп’ютері, швидше за все, все у вас буде добре.

Але історії про проходження “ізраїльської митниці”, звичайно, є різні. Одні просто проходять без питань, іншим можуть поставити декілька запитань і відпускають, а третіх можуть і відвести на окремий огляд, попросити показати склад валізи, зняти певні частини одягу та ін … враження бувають дуже різні.

При цьому важливо зберігати спокій, проявляти залізну витримку і розуміти, що в Ізраїлі не сама тривіальна ситуація в світі в плані безпеки, що оточені ми тут далеко не рожевими феями, і що подібні запобіжні заходи необхідні для нашої (і вашої) безпеки. І це просто процедура, яку потрібно пройти, перш, ніж ви поринете в море, сонце, позитив і посмішки.