10 способів висушити черевики в поході

Нерідко в походах трапляється наступити в калюжу, оступитися, переходячи струмок, або зовсім провалитися по коліно в болото. З приходом осені проблема мокрих черевиків в походах стоїть як ніколи гостро. Давайте розглянемо декілька способів сушки черевик в осінніх походах.

Перше, що ми робимо – чистимо взуття від бруду і видаляємо зайву вологу методом абсорбції. В якості абсорбенту можна використовувати шкарпетки. Встаєте в черевик, шкарпетки вбирають вологу, знімаєте, вичавлюєте і знову в черевик. Шкарпетки періодично можна просушувати над пальником (нагадуємо про техніку безпеки використання відкритого вогню в наметі). Краще шкарпеток підійде спеціальний рушник з мікрофібри. Він компактний, легкий і прекрасно вбирає вологу за лічені секунди. Він в будь-якому випадку стане в нагоді в поході, а сохне швидше шкарпеток. Прекрасно вбирає вологу класична кухонна серветка. Для досягнення найкращого результату можна використовувати туалетний папір. Тільки не забудьте розрахувати його кількість на ваш загін. Якщо ви перебуваєте в лісі, то просушити трекінгові черевики можна сухим мохом. Він вбирає вологу як губка.

Черевики сушаться без устілок і шнурків, і це правило універсальне для всіх способів сушіння. Устілки затримують вологу і збільшують час сушки, тому їх набагато легше просушити, вийнявши з черевика. Шнурки в свою чергу просто заважають при сушінні, норовлять впасти в багаття і не дають повністю розкрити горловину черевика.

Далі, ми пропонуємо вам десять способів висушити черевики в поході, можна вибрати один або комбінувати.

  1. Як сушити трекінгові черевики біля багаття

Почнемо з першого і самого логічного із способів, що приходить на розум власникові промоклих черевиків. Спосіб цей не тільки найпопулярніший, але і найнебезпечніший: скількох туристів залишив він без взуття! Черевики біля багаття сушаться в руках, а не виставляються поруч і не прилаштовуються на камінці або поліні. Найефективніше сушити черевики, направивши їх горловину до джерела тепла, тобто до багаття.

  1. Сушка на сонці або на вітрі

Це один з найбільш безпечних способів сушки взуття. До всього іншого сонце майже не зашкодить вашій взуття. Єдине, про що вам потрібно буде турбуватися, це зміна положення тіні протягом дня.

  1. Сушка черевик на собі

Цей варіант сушіння теж дієвий і безпечний. Досить вилити з черевика набрати туди воду, вичавити устілки, вичавити шкарпетки і знову взутися на ноги. Тіло, розігріте фізичними навантаженнями, стає відмінною «батареєю» і з часом висушує мокре взуття. Але і тут є очевидний мінус: прогулянка в мокрих черевиках навряд чи позитивно позначиться на вашому здоров’ї. Зрозуміло, цей спосіб краще не застосовувати при низьких температурах, щоб не отримати обмороження кінцівок.

  1. Як висушити похідні черевики камінням

Для цього способу нам знадобитися дрібні камінчики, які складаються в казанок або в стару консервну банку і ставляться на багаття або пальник. Коли камені добре нагрілися, але ще не розжарилися до білого, ми висипаємо їх в черевик. Черевик з каміння потрібно постійно і досить активно трясти, щоб каміння весь час перекочувалися. Спосіб цей дуже дієвий і дозволяє за кілька десятків хвилин висушити навіть дуже мокрі черевики.

  1. Сушимо черевики в поході піском

Для цього способу знадобиться пісок. Його насипаємо в казанок або будь-яку іншу ємність, яка в подальшому ставиться на вогонь. Після цього нагрітий пісок пересипається в ношений носок. Носок з розігрітим піском відправляється всередину черевика.

  1. Сушка водяними грілками

Для цього способу нам знадобляться дві літрові пляшки. Якщо сушити черевики по черзі, то вистачить і однієї такої пляшки. У пляшки заливається окріп, після чого пляшка укладається в черевик.

  1. Як висушити черевики в спальнику

Цей спосіб підійде для найсуворіших туристів і альпіністів – мокрі черевики укладаються безпосередньо всередину спальника і сушаться знову-таки за рахунок тепла людського тіла. Це скоріше екстремальний спосіб сушіння, адже про комфортний сон з мокрими черевиками в спальнику можна забути.

  1. Класична сушка черевик газетою

Газета дійсно дуже добре вбирає вологу і може просушити сирі черевики – потрібно лише укласти достатню кількість всередину черевиків. Мінус цього способу очевидний: зайва вага газети в вашому рюкзаку.

  1. Сушимо черевики грілками

Теплоіди і сольові грілки зазвичай використовуються для того, щоб зігріти змерзлі руки, але вони відмінно підійдуть і для сушки взуття.

  1. Сушка похідних черевиків силікагелем

Швидше за все, ця речовина відомо вам у вигляді невеликих паперових пакетиків з прозорими кульками, які кладуть в коробки з новим взуттям. Завдання силикагелю в даному випадку – вбирати зайву вологу і не давати черевикам відволожуватися.