Найцікавіші печери в світі

Вивчення диких місць і тяга до невідомого допоможе отримати найбагатший і найцікавіший досвід, який тільки може трапитися в житті. Ми сподіваємося, що ці десять фантастичних печер надихнуть вас на вашу наступну поїздку, яка стане справжньою пригодою під землею!

Цікаві і дивовижні печери світу

  1. Печера очеретяної флейти. Китай

Розташована в Гуйлінь, Гуансі, Китай, ця вапнякова печера є одним з найпопулярніших туристичних пам’яток регіону. За свої 10 мільйонів років печера повністю покрилася сталактитами і сталагмітами неймовірно великих розмірів. Скельні утворення приймають найрізноманітніші дивовижні форми. Печера отримала свою назву від виду тростини, який росте в області. Іі часто використовують при виготовленні флейти.

  1. Гігантські крижані печери. Австрія

Печера знаходиться в Альпах, вона повністю покрита льодом із природного вапняку. Як вважають вчені, це найбільша крижана печера в світі, яка займає площу в 26 км. Льодові утворення Австрії приваблюють більше 200 тисяч туристів на рік.

  1. Вайтомо Печера-Світлячок. Нова Зеландія

Печера-Світлячок є частиною печерної системи Вайтомо. Величезна кількість світлячків, які оселилися тут, зробили це місце унікальним і прекрасним. Світлячки, які населяють цю печеру, досить великі за розміром, і живуть тільки в Новій Зеландії.

  1. Печера кристалів. Мексика

Печера кристалів була знайдена в Чіуауа, в Мексиці зовсім недавно, в 2000 році. Особливою цю печеру робить те, що вона сповнена надзвичайно великих кристалів, розмір яких понад чотирьох метрів в діаметрі і більше тридцяти метрів у висоту. Ці кристали утворюються в результаті виходу магми в водне джерело. Так як в печері дуже жарко, там неможливо залишатися більш десяти хвилин. Це також стало причиною того, чому ця печера залишалася практично невивченою.

  1. Печера Онондага. США

Печера є частиною національного парку Міссурі, заснованого в 1982 році. Це неймовірне місце, де туристи зможуть взяти участь в екскурсіях, відправитися на риболовлю, зайнятися альпінізмом і навіть поїсти. Печера повна активних потоків лави, масивних сталактитів і гострих сталагмітів. Дивно, але цей тихий район Сполучених Штатів має свою непривабливу історію вандалізму. Також саме тут тривають гучні земельні суперечки, історія яких починається ще з 1850 року.

  1. Печера ластівок. Мексика

Ця велика діра в землі настільки глибока, що краплі води, яка  впала туди, здійснюють вільне падіння більш ніж на тисячу метрів. Зграї ластівок «охороняють» вхід до печери.

  1. Фінгалова Печера. Шотландія

Розташована на дикому острові Стаффа, ця морська печера цікава своїми гексагональними базальтовими колонами і високою склепінчастою стелею, що робить її схожою на природний собор. Через склепінчасту стелю і величезний розмір, відлуння звучить тут дуже незвично, наповнюючи печеру моторошними звуками. З цієї причини печера по-гельськи іменується «мелодійна печера».

  1. Печера льоду. Ісландія

Виявлена в 80-х роках в Ісландія, крижана печера, без сумніву, стала однією з найвідоміших печер льоду в світі. Вулканічні джерела гарячої води, що протікають під льодовиком, доступні тільки в зимовий період. Якщо ви зупинитеся в середині печери, ви можете почути звук льоду, який руйнується і рухається.

  1. Блакитна печера. Італія

Ця чарівна морська печера знаходиться на острові Капрі. Якщо ви відвідаєте це диво протягом дня, ви побачите, як сонячні промені проходять через порожнину підводного світу, створюючи ефектне відображення, яке висвітлює все навколо. Так як вхід до печери є відносно невеликим, відвідувачі можуть отримати доступ туди тільки на весловому човні. Крім того, екскурсії організовуються лише тоді, коли погодні умови для цього сприятливі.

  1. Печери Ласко. Франція

Виявлена підлітком в 1940 році, ця незвичайна печера відома своїми картинами і гравюрами епохи палеоліту (приблизний вік такої творчості становить близько 17 з половиною тисяч років). Об’єкт був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1979 році. Печера частково закрита з метою збереження художнього скарбу, але відвідувачі можуть вивчити деякі її ділянки, де можна подивитися стародавні зображення биків, дерев, кішок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *