Як вибрати кращий номер в готелі

Якщо ви любите подорожувати і відпочивати, то напевно вас часто відвідують думки про те, як би хотілося отримати найкращий номер в готелі, та так, щоб відпочинок був як для найбагатших? Часто подорожуючі люди знають, як спілкуватися з адміністрацією готелів, щоб отримати найбільш комфортну кімнату (наприклад, з кращим видом на місто, а не на стіну у внутрішньому дворі) серед інших рівних, а також мінімізувати свої ризики. На відміну від повністю оплачуючих всі послуги заздалегідь, вони прекрасно розуміють, що бронювати номер в готелі не завжди виправдано, а також знають, як потрібно себе вести, щоб отримати задоволення від проживання, а не скаржитися даремно на кран або на галасливих сусідів.

Заселення в готель – подивіться кілька номерів

Зміна країн, часових поясів, важка подорож і, в результаті, втома від дороги. З кожним з нас траплялося щось подібне. І ось нарешті ви стоїте на ресепшені готелю з усіма речами і проходите реєстрацію. Не поспішайте швидше закінчити цю справу. Адже витративши буквально на пару хвилин більше, ви можете отримати те, на що навіть і не розраховували спочатку! Але ж хороший відпочинок – одна з головних складових в успішній подорожі.

При заселенні в готель обов’язково попросіть показати вам кілька вільних номерів, однакових за вартістю проживання. В ході наших подорожей ми звернули увагу, що навіть в недорогому хостелі при такому проханні зазвичай показують відразу найкращий вільний номер. Якщо ж ви вселяється по оплаченій броні без всяких питань, то вас, швидше за все, відведуть в найменш комфортний номер, і вже якщо там ви попросите подивитися інші номери, то покажуть або такий же, або трохи кращий (але не найкращий).

Як зняти номер дешевше ніж на сайті? Прикиньтесь людиною з вулиці

Якщо ви заздалегідь забронювали номер в готелі через один із сайтів бронювання в інтернеті, але при цьому ще не оплатили бронь банківською картою, ви можете заощадити на проживанні в готелі. Для цього спробуйте при заселенні прикинутися «людиною з вулиці» і попросити показати вам вільні кімнати. Не соромтеся, порівнюйте номера, вибирайте найкращий на ваш погляд. І ненав’язливо торгуйтеся.

Майте на увазі, що комісія, яку платять власники готелів за включення їх в видачу на сайтах по резервуванню кімнат становить близько 10% від вартості номера. Тому ви можете трохи заощадити, якщо просто скористаєтеся адресою і рекомендаціями, які залишили на сайті попередні постояльці, але заселитись нібито без попереднього бронювання. Ціна на розміщення при цьому може і суттєво відрізнятися в меншу сторону від зазначеної в інтернеті, так як при малій кількості постояльців її в реальному житті коректують більш охоче, ніж в інтернеті (виняток становлять спеціальні сайти типу Прайслайн, де ціна може гнучко змінюватись і знижуватися так сильно, що ви можете жити в тризірковому готелі з усіма зручностями за ціною недорогого мотелю). Однак, майте на увазі, що ви можете і втратити свою репутацію або навіть з вас стягнуть гроші, якщо ви бронювали номер в інтернеті на своє ім’я. Тому уважно вивчіть заздалегідь правила заселення в готель і оплати проживання.

Лайфхак при заселенні в готель

У разі вільного, а не по броні, заселення в готель, у вас виникає відразу кілька переваг:

  1. Ви можете подивитися всі вільні кімнати і вибрати найбільш підходящу;
  2. При оплаті готівкою варто розраховувати на більш сприятливе ставлення до вас з боку менеджера, а так як живі гроші люблять всі, то можна навіть спробувати поторгуватися і попросити найкращий, якісний і зручний номер у всьому готелі;
  3. Спробуйте отримати для себе найбільш сприятливі умови проживання, адже ви, на відміну від безправного клієнта з оплаченою бронью, завжди можете просто піти, а втрачати клієнтів психологічно важко.

Сплачуйте проживання в готелі при чек-ауті, а послуги – після їх надання

Запам’ятайте, що після того, як ви оплатите своє проживання в готелі, менеджмент, та й інший обслуговуючий персонал, як і будь-який продавець, зазвичай втрачає до вас всякий інтерес, і обговорювати що-небудь після оплати вже не має сенсу. Якщо ви вже вибрали, забронювали і оплатили номер в готелі через інтернет, вам швидше за все дадуть не найкращу кімнату, залишивши кращу для того, хто прийде без попередньої броні і буде вибирати її перед оплатою. Тому намагайтеся оплачувати будь-яку отриману послугу (наприклад, якщо ви замовляєте екскурсійний тур на ресепшені) після її надання, а своє проживання – під час чек-ауту (виселення).

Не варто платити за своє проживання в готелі відразу на кілька днів вперед. Уважно прочитайте правила заселення в готель і оплату номера і послуг. Звичайно, якщо ви приїхали в місто в самий розпал сезону, коли в ньому проводиться якесь велике свято, виставка, концерт або будь-який інше великий  захід, то бронювати і оплачувати заздалегідь все ж буде найкращим рішенням. Інакше ви ризикуєте залишитися без житла, адже господарі готелів розраховують отримати максимум прибутку в такі дні і вимагають повної передоплати для гарантії від незапланованих збитків.

В цілому ж, заплатити за номер готелю при виселенні – хороша практика, тим самим ви мінімізуєте свої ризики, тримайте персонал готелю в тонусі, і отримуєте найбільш комфортні умови проживання (наприклад, можете поміняти кімнату, якщо вона вас чимось не влаштовує, або можете скористатися хазяйською кухнею в якості винятку), а також не згадуєте по кілька разів, оплачували ви раніше надані додаткові послуги.