8 найжахливіших свят

Сьогодні ми розповімо про свята, які цілком здатні нагнати страху навіть на найсміливіших. Проте знайдуться сміливці, які захочуть відвідати і такі події.

Aquelarre, Сервера, Іспанія

Проходить щорічно на заході серпня і триває рівно три дні, моторошне свято щороку приваблює в невелике каталонське містечко кілька тисяч гостей, бажаючих своїми очима поглянути на хід ряджених в нечисть учасників фестивалю. І на дивовижну традицію під назвою коррефокс – біг зі смолоскипами одягнених в чортів жителів міста, які вогнем і гучними криками віднаджують злісні потойбічні сили від своїх будинків. Вінець шабашу – ритуальний заклик до міста істоти під ім’ям Гран Мачо Кабрио (Великий Козел).

Свято Відьом, Шаліндре, Франція

У середньовіччі це невелике французьке містечко було чи не містичним центром країни – погана езотерична слава з часом набула обрисів чарівного у своєму остраху свята, що проводиться в переддень Дня Всіх Святих, а саме 28 і 29 жовтня. Барвисте і страшне уявлення, що приваблює в Шаліндре безліч туристів, включає в себе багатогодинний перегляд фільмів жахів на головній площі, потойбічний танець мисливців на відьом і парад масок, від яких глядачам може стати не по собі.

Переддень Дня Всіх Святих, Ірландія

Знаменитий Хеллоуїн завдяки поп-культурі стрімко поширився по всьому світу, де його відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Тому, взагалі, зустрічати його можна де завгодно, але ніде він, будучи зіпсованим тієї ж поп-культурою, не досягає того рівня остраху і видовищності, яку пропонує на своїй кельтської батьківщині – в Ірландії. Красиві денні і лякаючі нічні костюмовані ходи, тисячі свічок, складові ілюмінації кладовищ, хороводи навколо величезних багать, які висвітлюють ніч, і багато-багато тисяч скривлених гарбузів – ось, що вас чекає на Хеллоуїн в Дубліні або Корку. Це вам не заячі хвости на попках дівчат десь на вечірках Нью-Йорка.

День Мертвих, Мексика

Кращим продовженням Хеллоуїна в Ірландії може бути тільки знаменитий Діа-де-лос-Муертос, що відзначається мексиканцями рівно через добу – з першого листопада по друге, з Дня Всіх Святих по День Всіх Душ. Незважаючи на близькість дат, мексиканський День Мертвих сходить до ацтекських традицій, які сьогодні виливаються все в ті ж моторошні костюмовані ходи, ярмарки, які торгують знаменитими цукровими черепами, дивакуваті вівтарі в кожному будинку, до яких з місцевих кладовищ тягнуться дороги зі свічок. Незрівнянна макабрична атмосфера!

День Живих Мерців, Понтеведра, Іспанія

29 липня в галісійському місті Понтеведра, відомому з часів Римської імперії, жителі кладуть в труни живих людей, прямуючи траурно-святковими процесіями до дверей храму, зведеного на честь Марії Магдалени, де їх  відспівують. Після цього «живих небіжчиків» несуть на місцеве кладовище, де чуть не заривають в сиру землю, але в останній момент зупиняються – і процесії відправляються назад. Люди, яких покладуть в дерев’яні ящики, з’їжджаються до цього моторошнуватого свята з усієї Іспанії, а то і з усього світу, об’єднані тим, що всі вони пережили клінічну смерть.

День Кладовища, Порт-о-Пренс, Гаїті

Старовинне свято релігії Вуду, яке припадає на перші числа листопада, цілком може здорово налякати європейця. Містичні костюмовані хороводи на славу Повелителя Мертвих, що водяться місцевими жителями навколо хрестів, прикрашених свічками, черепами і квітами нагідок, обов’язково супроводжуються тим, що деякі з них входять в транс і починають витворяти таке, від чого кров холоне в жилах. Все це доповнюється принесеними в жертву птахами на вівтарях, що зустрічаються тут і там, і іншими містичними ритуалами.

А якщо ще згадати про колишній тут недавно страшний землетрус, то від такого свята і зовсім стає не по собі.

Фестиваль голодного примари, Китай

Вінчає собою Місяць Мертвих, зголоднілих за земними задоволень, це буддистське свято проводиться по всій території південно-східної Азії в п’ятнадцятий день сьомого місяця за місячним календарем (кінець серпня, в цьому році дата припала, наприклад, на двадцяте число), масштабніше за все відзначається в Піднебесній. Костюмовані танцювальні ходи, своїми рухами створюють в ночі жахливу атмосферу, яку тільки підкреслюють сотні палаючих вівтарів, як на землі, так і пливуть по річках.

Вальпургієва ніч, Німеччина або Чехія

Прадавнє язичницьке свято, що відзначається в ніч з 30 квітня на перше травня, запалює багаття, навколо яких витанцьовують Макабр хороводи, у багатьох європейських країнах, але саме на території Німеччини та Чехії Вальпургієву ніч шанують настільки несамовито. Християни, століттями боролися проти цього свята, надали йому ті моторошні містичні нотки, коли вогні на горах набувають сакрального відтіноку крижаного дотику з потойбічним світом, від якого страшно, але дуже цікаво.